Prosimy, aby klienci, którzy posiadali konto w starej wersji sklepu, zresetowali hasło do konta lub zarejestrowali się ponownie.
Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem panelu B2B dla Hurtowników. Klientów hurtowych zapraszamy na ten moment do składania zapytań drogą mailową
Filters

Producent

Przeznaczenie

W tej grupie nie jest dostępny żaden wybór

Format

W tej grupie nie jest dostępny żaden wybór

Urządzenie wielofunkcyjne

W tej grupie nie jest dostępny żaden wybór

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Głowice drukujące

Głowica jest ważnym elementem w każdej drukarce atramentowej. To podzespół odpowiadający za przenoszenie tuszu na papier. W wielu urządzeniach do użytku domowego jest to element zintegrowany z pojemnikiem na tusz. W takich modelach głowica wymieniana jest wraz z wymianą pojemnika na tusz. Rozwiązanie to ma swoje plusy i minusy, zwiększa koszt jednostkowego wydruku, ponieważ tego typu tusze są zazwyczaj droższe. Pozwala jednak na "uratowanie" drukarki w przypadku gdy zaschnie nam tusz w głowicy i nie da się jej wyczyścić.

Głowice drukarki ulegają zużyciu wskutek obciążenia mechanicznego. Obciążenie mechaniczne powstaje z jednej strony na skutek eksploatacji, z drugiej strony poprzez zasychanie tuszu. W zależności od modelu głowicy możemy wymienić ją razem z pojemnikiem na tusz, lub jeżeli jest to element wymienny, wstawić nową głowicę.

Budowa głowicy drukującej

Głównym zadaniem głowicy drukującej w drukarkach atramentowych jest przenoszenie kropli atramentu kroplę po kropli na powierzchnię papieru. Wyróżniamy dwa rodzaje głowic drukujących, termiczne i piezoelektryczne. W głowicy termicznej drukarki atramentowej atrament jest rozpylany na powierzchnię papieru w szybkiej sekwencji za pośrednictwem kilku dysz. Ich ilość decyduje o jakości wydruku, im większa ilość dysz tym wyższa jakość wydruku końcowego. Wykorzystanie wysokiej jakości głowic termicznych stanowi gwarancję osiągnięcia bardzo precyzyjnych odcieni wydruku. Głowica piezoelektryczna, a właściwie, jej mechanizm opiera się na wykorzystaniu specjalistycznych kryształów piezoelektrycznych.

Głowica piezoelektryczna

W odróżnieniu od metody termicznej, podczas metody piezoelektrycznej główną rolę odgrywają piezoelektryczne kryształy. W technologii piezoelektrycznej tusz jest wypychany z komory w sposób mechaniczny za pomocą elementu ceramicznego o wysokiej trwałości. Kryształ ma zdolność rozszerzania się pod wpływem impulsu elektrycznego. Po wygenerowaniu impulsu powstaje ciśnienie wystarczające do wypchnięcia tuszu z kanalika i wystrzelenia kropli atramentu. Przebieg procesu można kontrolować w bardzo precyzyjny sposób, natomiast czas trwania impulsu elektrycznego jest bardzo krótki. Głowice piezoelektryczne charakteryzują się dłuższą eksploatacją aniżeli drukarki termiczne. W naszym sklepie oferujemy głowice drukujące Canon, OCE i HP oraz piezoelektryczne Epson. Zapraszamy do kontaktu jeżeli nie znalazłeś szukanego produktu.