Prosimy, aby klienci, którzy posiadali konto w starej wersji sklepu, zresetowali hasło do konta lub zarejestrowali się ponownie.
Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem panelu B2B dla Hurtowników. Klientów hurtowych zapraszamy na ten moment do składania zapytań drogą mailową
Filters

Producent

Przeznaczenie

Format

Urządzenie wielofunkcyjne

Aktualnie pracujemy nad rozbudową nowej wersji naszego sklepu. Jeśli nie przekierowało Cię na stronę produktu, prosimy skorzystaj z naszej wyszukiwarki lub wyślij do nas zapytanie poprzez zakładkę Kontakt

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Skanery

Skaner ma za zadanie przekształcić statyczny obraz w postać cyfrową w celu dalszej obróbki komputerowej lub archiwizacji. Rejestrując kolejne linie obrazu tworzy zdigitalizowaną wersję sczytywanego obrazu. Urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu, handlu, produkcji i usług. Ze względu na zastosowanie i sposób działania skanery możemy podzielić na wiele grup. Najprostszy podział dzieli skanery na modele do użytku domowego i użytku biurowego. Wyszczególnić można również, podział skanerów ze względu na wielkość obsługiwanych materiałów. Znajdziemy w tych grupach proste skanery obsługujące dokumenty do formatu A4, oraz wykorzystywane zazwyczaj w biurach, agencjach reklamy i urzędach skanery wielkoformatowe. Obsługujące materiały o większych rozmiarach niż standardowe.

Do czego służy skaner?

Skaner służy tworzeniu przetworzonych do wersji cyfrowej obrazów opracowywanych dokumentów. Umożliwia to dalszą obróbkę zeskanowanego dokumentu oraz jego archiwizację. Wśród oferty skanerów wielkoformatowych znajdziemy urządzenia dedykowane skanowaniu dokumentacji i planów, jak również modele przeznaczone do pracy w punktach usługowych lub studiach graficznych. W zależności od potrzeb i przeznaczenia, różne modele skanerów oferują różną wielkość obsługiwanych dokumentów, różną dokładność i prędkość skanowania. Ich różnorodne parametry pozwalają na precyzyjne dobranie odpowiedniego urządzenia do potrzeb kupującego. Zobacz także Składarki wielkoformatowe

Jak działa skaner?

Dostępne na rynku stacjonarne skanery w zależności od posiadanego czujnika,  działają w oparciu o dwie główne technologie.

  • Contact Image Sensor (CIS) wykorzystujące tylko w jeden rząd czujników o szerokości skanowanego oryginału. Czujnik CIS przechwytuje odbijane dane bez potrzeby ich przekształcania. Dzięki temu zeskanowany obraz ma bardzo wysoką jakość i świetnie odwzorowuje geometrię. Diody LED zużywają bardzo mało energii, a emitowane przez nie światło nie jest zbyt mocne. To sprawia, że kolory są odwzorowane gorzej niż w technologii CCD.
  • Charge-coupled device (CCD) wykorzystują do pracy matrycę CCD. System oświetlenia tworzą lampy fluorescencyjne. Dzięki takiemu skaner perfekcyjnie odwzorowuje głębię kolorów. Urządzenie skanujące wielkoformatowe z technologią CCD potrzebuje czasu na nagrzanie lamp, nie można więc skorzystać z niego od ręki, jak ze skanera z technologią CIS.

Nie można jednoznacznie stwierdzić, która z technologii jest lepsza lub gorsza. Wybór konkretnej technologii powinien zawsze, zależeć od tego do jakich czynności potrzebujemy danego urządzenia. Inny typ skanera wielkoformatowego wybierze grafik, a inny biuro architektoniczne.

Skaner wielkoformatowy

Skanery są bardzo ważną częścią wyposażenia biura, zwłaszcza jeśli specyfika pracy wymaga korzystania zarówno z dokumentów elektronicznych, jak i papierowych. W naszej ofercie znajdują się głównie skanery wielkoformatowe marki Colortrac oraz Canon, to najwyższa półka wśród tego typu urządzeń. Oferujemy urządzenia nowe z gwarancją oraz używane po gruntownym serwisie. Oferujemy również urządzenia wielkoformatowe takie jak: składarki, plotery czy trymery. Na naszej stronie kupicie także, papier do drukarki, tusz, tonery i inne materiały eksploatacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.