Filters

Producent

Przeznaczenie

Format

Urządzenie wielofunkcyjne

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Plotery wielkoformatowe

Zastanawiasz się, czym jest ploter? Jakie ma zastosowanie? Otóż, plotery są urządzeniami peryferyjnymi podłączanymi do komputera, służą do obróbki płaskich materiałów o dużej, powierzchni. Plotery możemy podzielić ze względu na ich funkcję, budowę i technikę druku.

Najczęściej wyróżnia się:

  • Plotery drukujące wykorzystujące w swojej pracy tonery i tusze.
  • Plotery grawerujące pracujące w takich materiałach jak szkło, tworzywa sztuczne, metal, kamień czy drewno.
  • Plotery tnące nacinające lub wycinające w miękkich materiałach.

Ich niewątpliwym atutem jest precyzyjność działania. Obecnie ich zastosowanie wykracza daleko poza grafikę, chociaż wciąż są kojarzone głównie z wielkoformatowym drukiem. Zobacz także Skanery wielkoformatowe

Co to jest ploter drukujący?

To wielkoformatowe urządzenie dla profesjonalistów, potrzebujących niezawodności. Te maszyny najczęściej wykorzystywane są do poligrafii czy też druku artystycznego. Są używane w wielu branżach, które specjalizują się w przygotowywaniu wielkoformatowych grafik, projektów, map czy też obrazów w agencjach reklamowych, biurach, pracowniach graficznych, pracowniach architektonicznych, w pracowniach geodezyjnych i kartograficznych oraz szkołach i na uczelniach. Plotery nanoszące obraz najczęściej dzielimy na urządzenia:

  • atramentowe – wykorzystujące do pracy klasyczne tusze
  • laserowe – drukujące z użyciem techniki laserowej i proszkowych pigmentów
  • solwentowe – pracujące na bazie specjalistycznych tuszy solwentowych o dużej trwałości.

Dobrze dobrany ploter zapewnia szerokie spektrum kolorów, dokładność, trwałość wydruków i maksymalną rozdzielczość druku oraz szybkość.

Do czego służy ploter?

Ploter w zależności od swoich funkcji może być wykorzystywany do bardzo różnych czynności. Najczęściej używane są plotery nanoszące obraz, dzięki którym możemy zrealizować wydruki wielkoformatowe na różnych nośnikach. Wybierając odpowiedni do swojej działalności model możemy bez trudu wydrukować mapy, plany, grafiki i banery w ponadprzeciętnych rozmiarach. Każdy ploter obsługuje określony format. Wybór odpowiedniego urządzenia powinien być jak najlepiej dopasowany do danego miejsca pracy.  Agencje reklamowe i poligrafie z pewnością będą wybierały modele obsługujące jak największe formaty, łącznie z A0. Do urzędów, pracowni architektonicznych czy biur wybór może dotyczyć mniejszych urządzeń, szczególnie, że należy pamiętać iż są to narzędzie zajmujące sporo miejsca.

Jaki ploter wybrać?

Najważniejszym warunkiem przy wyborze urządzenia tego typu jest dopasowanie go do naszych potrzeb. W pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie jakie zadania w naszej firmie ma spełniać wybrany ploter. Istotny jest wybór ilości wykorzystywanych tuszy, których ilość decyduje o jakości i rodzaju wydruków. Istotną jest również funkcja bezprzewodowej komunikacji, umożliwiająca pracę bez uciążliwego okablowania. Warto również zwrócić uwagę na możliwość drukowania bez nadzoru, tryb języka PostScript, i cicha praca. Nie zapominajmy również o kosztach eksploatacji i dostępności do materiałów eksploatacyjnych, części i serwisu. Wypadkowa tych wszystkich cech pozwoli Wam wybrać najlepsze urządzenie dla Waszej firmy.

W naszej ofercie, kupisz plotery nowe i  używane z gwarancją i po kompleksowym serwisie. Oferujemy  modele wzbogacone o możliwość skanowania, a także skanery, trymery i składarki. Zapraszamy!